Tulokset Koulukilpailuviikonloppu 10.-11.10.2020

11.10.2020

Kilpailuharjoitus, Järvenpään Ratsastusseura 10.-11.10.2020  
lauantai 10.10. tuomari Pauli Riekkinen  
Aika RatsastajaHevonenSeuraOhjelmaTulosSija
  Luokka 3. Helppo A:2    
16:301.Anne NuutinenDreamtimeJRShe A:264,48 % 
 2.Mia KeränenKoruJRShe A:262,93 % 
 3.Sanna PietikäinenPassero BJRShe A:264,83 %2.
 4.Mari VirkkumaaAapoJRShe A:266,90 %1.
 5.Milla HannulaAtteJRShe A:259,83 % 
        
  Luokka 2. Helppo B:3    
17:101.Tuula SalokangasLempiJRSHeB:362,73 % 
 2.Eevi PuroRoopeJRSHeB:364,32 % 
 3.Roosa PeltosaariLoreJRSHeB:361,36 % 
 4.Eliina EkholmWiwaJRSHeB:366,59 %2.
 5.Neea KaarnaAmbraRoOHeB:362,50 % 
 6.Ida TynjäläEdiJRSHeB:371,14 %1.
 7.Pia KivistöLempiJRSHeB:363,64 % 
        
  Luokka 1. Helppo C:1    
18:101.Janette KotkatvuoriEsaJRSHe C:168,00 % 
 2.Elvi BlomqvistAnniJRSHe C:167,75 % 
 3.Janna KervinenEinoJRSHe C:151,25 % 
 4.Emilia RautioRegatJRSHe C:173,50 %1.
 5.Viivi KivistöMiniJRSHe C:162,25 % 
 6.Tuuli KurkiAtteJRSHe C:166,50 % 
 7.Sara EeronheimoAnniJRSHe C:169,50 %2.
 8.Jade SilanderEsaJRSHe C:158,75 % 

Sunnuntai 11.10. tuomari Piia Ahtee   
Aika RatsastajaHevonenSeuraOhjelmaTulosSija
  Perusmerkin kouluohjelma    
10:001.Ilona KyynäräinenAnniJRSPerusmerkkiHyväksytty1.
 2.Lilli ToivanenEsaJRSPerusmerkkiHyväksytty1.
 3.Pihla AulankoRegatJRSPerusmerkkiHyväksytty1.
        
  Luokka 5. C-merkin kouluohjelma    
10:201.Venla VileniusEinoJRSC-merkki65,28 %2.
 2.Hanna TertsunenZinaJRSC-merkki61,39 % 
 3.Oona MalmbergMiniJRSC-merkki63,89 % 
 4.Satu SuominenLempiJRSC-merkki64,72 % 
 5.Maya KoskinenAnniJRSC-merkki65,28 %2.
 6.Milaja ZitronEsaJRSC-merkki64,72 % 
 7.Misa KolariPokemonJRSC-merkki61,67 % 
11:208.Saga RajalaRegatJRSC-merkki64,72 % 
 9.Sylvi VainioZinaJRSC-merkki61,11 % 
 10.Ines AzakhmamSenniJRSC-merkki57,78 % 
 11.Neea KaarnaAmbraRoOC-merkki66,39 %1.
        
  Luokka 6. B-merkin kouluohjelma    
12:001.Manta AhlströmMiniJRSB-merkki62,61 % 
 2.Eevi PuroRoopeJRSB-merkki66,96 %1.
 3.Ronja HirvassaloTakkuJRSB-merkki65,00 % 
        
  Rataharjoitus, vapaavalintainen helppo A   
12:401.Reeta HuhtaLempiJRSheA:262,76 % 
 2.Mirka LaivuriSanteriJRSCCI/CIC* A-kenttä62,83 % 
 3.Heidi JunkkarinenPanama MasandraUHUCCI/CIC* A-kenttä53,04 % 
 4.Mia KutramoinenHermesJRSHeA:462,32 %