TULOKSET harjoituskoulukisoista 23.9.2012

23.9.2012

 

Järvenpään Ratsastusseura ry harjoituskoulukilpailut su 23.9.2012
TULOKSET Tuomari kaikissa luokissa: Hanna-Riina Korhonen
 
LUOKKA I a Tutustumisluokan kouluohjelma (rata B) 2009 Helppo C, juniorit opetushevosilla
1. Saija Sarkola – Tekno                                       112p                   62,22%
2. Max Asplund – Santerin Salama                  111,5p                61,94%
3. Essi Liimatainen – Deemon                           108p                   60%                    
3. Jade Salminen – Deemon                              108p                   60%
 
5. Aino Palviainen – Nakki                                   107,5p                59,72%
6. Kia Martikainen – Hektor                                 104,5p                58,06%
7. Antoni Saine – Maja II                                      103p                   57,22%
8. Anitra Vuorinen – Valetas                               100,5p                55,83%
9. Ronja Vuoriluoto – Kovas                                99,5p                  55,28%
10. Karoliina Isomäki – Tekno                              97p                   53,89%
11. Laura-Liisa Antila - Maja II                               96p                   53,33%
12. Liinu Hannula – Puuhis                                   90p                    50,00%
13. Julia Heikkinen – Daniel                                 86p                     47,78%
14. Susanna Lehtonen – Puuhis                                                     hyl.
Luokan ulkopuolella:
Emilia Kärki – Fanni                                              106,5                  59,17%
Lauri Anttila – Fanni                                               97,5p                  54,17%
 
Luokka I b Tutustumisluokan kouluohjelma (rata B) 2009 Helppo C, seniorit opetushevosilla
1. Sari Lintonen – Hektor                                    113p                   62,78%
2. Kirsi Palviainen – Karmazyn                            105p                   58,33%
3. Anne Verho – Pegija                                         96p                      53,33%
Luokka II Helppo B / K.N.Special 2009 (avoin JRS:n jäsenille)
1. Silja Ahonen – Valetas                                    163p                   65,20%
2. Linda Stenqvist – Armani Black Code        160,5p                64,21%
3. Katja Holmila – Diskoteka                              160p                   64,00%
4. Ina Laurila – Elfe Kira                                        158p                   63,20%
 
5. Sanna Pietikäinen – Lacerda                           149p                   59,60%              
6. Liina Saarela – Rania                                          146p                 58,40%
7. Neea Hyttinen – Kovas                                      145p                   58,00%
7. Kaisa Valve – Daniel                                          145p                   58,00%
7. Heli Hannula – Diskoteka                                145p                    58,00%
10. Jenni Okkonen – Nella                                   144p                    57,60%
11. Elli Martikainen – Nakki                                  142p                    56,80%
11. Elisa Kurki-Suonio – Pegija                           142p                   56.80%
11. Iida Ahola – Nella                                             142p                   56,80%
14. Tiina Asplund – Karmazyn                             141p                    56,40%
15. Reeta Huhta – Santerin Salama                  138,5p                 55,40%
 
 
Luokka III Helppo A:10 (avoin kaikille)
1. Linda Ström – Admiral III  HusR                  157,5p                63,00%
2. Ida Snicker – Kuplett            JRS                      137,5p                55,00%              
 
Kilpailujen ulkopuolella rataharjoitus: 
Kia Haahkola – Vieno                He A:2                192,5p                66,40%