Merkkisuoritukset 4.3.2012 Lähtölista ja toimihenkilöt

2.3.2012

 

Merkkisuoritustilaisuus Järvenpään ratsastusseuralla su 4.3.2012
LÄHTÖLISTA
Radan rakennus klo 13: Kaikki paikalla olevat C- ja B-merkin ratsastajat
13-13.30 Suitsimisen ja satuloinnin näyttökoe Perusmerkin suorittajille tallissa
Yhteinen verryttely kouluradalla 13.35 alkaen
LUOKKA I Perusmerkin ratsastuskoe
14.00
1.Vilma Kamunen –Deemon                             
2.Emilia Lepistö-Elektra                                      
3.Hanna Maijanen-Ibiza                                      
4.Noora Lampinen-Tekno
5.Heidi Pietikäinen-Mustikka
6.Helmi Kivilahti-Nakki
7.Elena Mäki-Nella
8.Petra Aho-Mellu
 
LUOKKA II C-merkin kouluohjelma 
15.00
(Verryttely pikkumaneesissa. 2 seuraavaa ratsukkoa voi verrytellä ison maneesin päädyssä.)
1.Silja Ahonen-Arei                                              
2.Saija Sarkola-Tekno                                          
3.Pieta Lääperi-Mustikka                                   
4.Lauri Anttila-Nella                                             
5.Ida Ahola-Saara                                                  
6.Anja Ahonen-Deemon
7.Anniina Ståhlberg-Daniel
8.Kia Martikainen-Maija
9.Essi Liimatainen-Nakki
(Tauko )
n.16.15
10.Lotta Vienonen-Tekno                                  
11.Matleena Lappalainen-Mustikka              
12.Nora Kuusinen-Nella                                     
13.Jade Salminen-Deemon                               
14.Janina Jurvanen-Saara
15.Annika Oidekivi-Hektor
16.Heta Halonen-Nakki
17.Anni Järvinen-Ibiza
18.Kia Berg-Elektra
19.Ronja Vuoriluoto-Mellu
20.Taina Turtiainen-Kalvita
 
LUOKKA III B-merkin kouluohjelma
n.17.40
1.Susanna Lehtonen-Maija                                 ,
2.Sari Snicker-Kuplet                                           
3.Amanda Paavilainen-Hektor                         
4.Neea Hyttinen-Elektra                                    
5.Ina Laurila-Ibiza
6. Saija Liimatainen - Ella

TOIMIHENKILÖT:

 

Klo 14.00
Sihteeri:Susanna Lehtonen, Kuulutus:Neea Hyttinen, Lähetti: Lotta Vienonen, Portinavaajat:Anni Järvinen ja Matleena Lappalainen, Buffetti:Janina Jurvanen ja Anja Ahonen
Klo 15.00
Sihteeri:Amanda Paavilainen, Kuulutus:Ina Laurila, Lähetti:Vilma Kamunen ja Emilia Lepistö, Portinavaaja:Hanna Maijanen ja Noora Lampinen ja Petra Aho Buffetti:Heidi Pietikäinen ja Helmi Kivilahti ja Elena Mäki Pisteidenlasku:Taina Turtiainen
Klo 16.15
Sihteeri: Ida Ahola, Kuulutus:Essi Liimatainen Lähetti:Pieta Lääperi Portinavaaja:Anniina Ståhlberg ja Saija Sarkola Buffetti:Kia Martikainen ja Lauri Anttila Pisteidenlasku:Sari Snicker
17.40
Sihteeri (?), Kuulutus:Nora Kuusinen, Lähetti:Annika Oidekivi Portinavaaja:Kia Berg ja Ronja Vuoriluoto Buffetti:Heta Halonen ja Jade Salminen Pisteidenlasku: (?)
OLETHAN AJOISSA PAIKALLA OMALLA TOIMIHENKILÖVUOROLLA!
Kilpailumaksut suoritettava kansliaan käteismaksuna ennen omaa suoritusta!
Tuomari : ratsastuksenopettaja Jenni Jokipaltio-Jalonen