Hallitus

JRS:n hallitus johtaa seuran toimintaa seuran ylimpänä päättävänä elimenä. Hallituksen jäsenet valitaan seuran yleiskokouksessa, joka järjestetään kaksi kertaa vuodessa, syksyisin ja keväisin, ja jossa jokainen seuran jäsen saa asettua ehdolle ja käyttää ääntään. Hallituksen jäsenen kausi kestää 2 vuotta.  

Hallitus kokoontuu kunkin kuukauden toisena arkikeskiviikkona klo 19.00 alkaen asunnossa 2. Hallituksen kokoukseen asialistalle tulevat asiat ja esitykset tulee toimittaa puheenjohtajalle viikkoa ennen kokousta.


Hallituksen kokoonpano 2023:

Puheenjohtaja: Jenni Jokipaltio-Jalonen
j.jokipaltiojalonen@gmail.com

Varapuheenjohtaja: Tiina Siukonen 
p. 050 3397009
tiina.siukonen@econocap.com 

Sihteeri: Anna Rautio

anna.rautio@kantar.com

Talousvastaava: Johanna Rothovius-Nieminen
p. 040 9003023
johanna.rothovius-nieminen@transmeri.fi 



Tiedotus ja viestintä: Mia Kutramoinen
p. 050 5249088
mia.kutramoinen@gmail.com



Jäsensihteeri: Pilvi Hyvönen
jrshallitus@gmail.com

Kilpailuvastaava: Heli Lötjönen
p. 040 8338646
heli.lotjonen@elisanet.fi

Nuorsiovastaava: Ina Laurila
p. 040 7041363
ina.laurila@hotmail.com 



Sennutoiminta: Sanna Koskela
sanna.koskela@gmail.com